Novinky Tipy & rady Zaujímavosti

Výhody GPS monitoringu, o ktorých ste možno ani netušili

Každý majiteľ firmy s vozovým parkom vie, že náklady na prevádzku takéhoto vozového parku patria medzi nezanedbateľnú časť všetkých pravidelných nákladov na chod firmy. Áno, autá sa zadarmo nepohnú, ale sú spôsoby, ako dosiahnuť, aby boli tieto nevyhnutné náklady čo najnižšie. Samozrejme, pri zachovaní maximálnej efektivity.

Len efektívne plánovanie trás dokáže znížiť náklady na vozový park

Jednou z príčin, prečo vás váš vozový park stojí mesačne viac, ako by bolo primerané, je neefektívne plánovanie trasy. To sa často rieši narýchlo alebo „za pochodu“ a potom vaši zamestnanci jazdia krížom krážom po krajine, čo má za následok veľké množstvo zbytočných kilometrov.

Chceli by ste pomôcť s lepším plánovaním trás? Tak aj to môžete vďaka spoľahlivému GPS trackeru. Áno, monitorovanie služobných vozidiel pomocou GPS nie je len o prísnom dohľade nad vašimi vodičmi, ale v prvom rade je to pomôcka, ktorá pomôže vám aj vašim vodičom.

GPS monitoring prináša výhody aj pre zamestnancov

Čo konkrétne tým teda získajú vaši zamestnanci, ktorých pracoviskami sú práve služobné vozidlá? Tak v prvom rade to bude pre nich znamenať stop otravným telefonátom od logistov, ktorí chcú vedieť ich polohu v prípade, že treba dodatočne niečo po ceste vyzdvihnúť. Vďaka GPS monitoringu si budú na logistike vedieť pozrieť, kde sa dané auto nachádza a volať vodičovi budú len, keď uvidia, že ešte neprešiel za lokalitu, v ktorej sa treba zastaviť.

A čo je pre obchodných zástupcov, vodičov nákladných vozidiel a iných zamestnancov tráviacich čas v práci za volantom ešte otravnejšie ako telefonáty o ich polohe? No predsa vypisovanie knihy jázd. S GPS monitoringom je tomu koniec, keďže dokáže knihu jázd generovať automaticky vo formáte, ktorý sa dá jednoducho nahrať do vášho účtovníctva, čo uľahčí prácu nielen vodičom, ale aj účtovnému oddeleniu.

Zdroj obrázka:

Autor: Rawpixel.com / Shutterstock.com