Novinky Tipy & rady Zaujímavosti

Nové auto kupujete na dlhú dobu, tak si dajte záležať na jeho výbave

Kúpa nového auta je pre väčšinu bežných ľudí veľkým krokom. Je to predsa len nemalá investícia a tak automaticky očakávajú, že za investované peniaze budú spokojne jazdiť dlhé roky. A samozrejme bez toho, aby hneď po pár rokoch museli robiť ďalšie pravidelné investície kvôli rôznym opravám.

Na motore sa neoplatí šetriť kvôli životnosti a na výbave zase pre vlastnú spokojnosť

Počas prvých rokov, respektíve kilometrov, keď ešte platí na nové auto záruka, by ste však žiadne nepríjemnosti riešiť nemali. Určite však aspoň zo začiatku budete veľmi citlivo vnímať všetko, čo sa vášho auta týka a vytvárať si dojem z vašej novej investície.

A aby ste predišli sklamaniu z toho, že ste investovali nemalé peniaze, ktoré prakticky každé auto stojí, do svojho nového štvorkolesového člena rodiny a on nespĺňa všetky vaše predstavy o novom aute, dobre zvážte nielen to aký model s akým motorom si vyberiete, ale aj výbavu, ktorú bude vaše nové auto mať. Ušetriť z pohľadu celkovej ceny zanedbateľnú čiastku, ktorú by ste dali naviac za o jeden stupeň vyššiu výbavu, nestojí za výčitky, že ste si pri kúpe nového auta nedopriali ešte týchto pár drobností naviac.

Neviete sa s polovičkou dohodnúť, či manuál, alebo automat? Riešenie je jednoduché

Platí to aj pre výber vhodnej prevodovky. To, či budete mať manuál, alebo automat pochopiteľne zásadným spôsobom ovplyvňuje jazdu vo vašom aute. Ak budete auto šoférovať len vy, rozhodovanie by malo byť jednoduché (ak teda nie ste veľmi nerozhodný).

Ak sa však v šoférovaní budete striedať napríklad s vašou polovičkou a obaja máte odlišné preferencie, čo sa typu prevodovky týka ako sa rozhodnúť? Dobrou správou je, že množstvo už aj bežnejších značiek ponúka v prípade výberu automatickej prevodovky možnosť doplniť ju o sekvenčné radenie.

To je výborná správa práve pre páry, v ktorých (zvyčajne, ale nie nutne) muž si chce užiť plnú kontrolu nad vozidlom s manuálom a žena požaduje pohodlie automatu. Každý si tak príde na svoje. Dámy, ktoré sa boja manuálnej prevodovky, môžu v kľude jazdiť bez potreby riešiť, či majú zaradený správny prevodový stupeň a páni si so sekvenčným radením aspoň z časti užijú atmosféru z kokpitu pretekárskeho auta.

Zdroj obrázka:

Autor: nadia_if / Shutterstock.com