Automobily Novinky Ostatné Recenzie Tuning

VelociRaptor V8 Bronco bude monštrum s výkonom 758 koní

Máte radi autá, ktoré si poradia aj s náročným terénom? Ford neplánuje upustiť od motora V-8 do svojho moderného Bronco, aby nezaostal za Jeepom s jeho modelom Wrangler.
Jednou z prvých firiem, ktoré sľúbili Bronco s pohonom V-8, je Hennessey. V stredu odhalila v Texase model VelociRaptor V8 Bronco, ktorý možno objednať priamo v spoločnosti Hennessey alebo u vybraných predajcov Ford.
Najvýkonnejší model 2021 Bronco, ktorý spoločnosť ohlásila, je vybavený motorom V-6 s dvoma turbodúchadlami s objemom 2,7 litra, ktorý je 310 koní a krútiaci moment 400 libier. Za svoj VelociRaptor V8 Bronco si Hennessey vymení Ford Coyote s objemom 5,0 litra V8. Motor poskytuje u niektorých vozidiel Ford samostatne výkon až 480 koní, ale namiesto toho sa zastaví, Hennessey plánuje pripevniť vzduchový kompresor, aby pomohol uvoľniť 758 koní. Hennessey tiež upgraduje sací a výfukový systém spolu s palivovými systémami, aby túto silu udržal.
Preplňovaný motor, spojený s 10stupňovým automatom Bronco, by mal dostať SUV z 0-100km / h za približne 4,5 sekundy.


Niekoľko stylingových módov by malo odlíšiť Hennessey Bronco od štandardnej verzie. To bude zahŕňať vlastné kapotu, agresívnejší predné a zadné obloženie spolu s vlastnou maskou chladiča a hliníkové kolesá na zákazku s terénnymi pneumatikami. Hennessey uviedol, že tiež vylepší odpruženie pre lepšie schopnosti v teréne.
Interiér dostane tiež nejaké vylepšenia. Budúci majitelia sa môžu tešiť na kožené čalúnenie, vyšívané opierky hlavy s nápisom “Hennessey” a špeciálne znaky vrátane štítku so sériovým číslom.
Pre modelový rok 2021 je plánované iba 24 kusov a cena jedného bude začínať na 225 000 dolároch. Áno, to je viac ako štvornásobok ceny plne naloženého Bronco, ale Hennessey má dlhú históriu tuningu vozidiel, vrátane výmeny motorov V-6 za V-8 vo Forde, a na rozdiel od mnohých iných v obore ponúka obmedzenú záruku.
Ako vyrazíte na objednávku VelociRaptor V8 Bronco, nezabudnite, že samotný Ford pracuje na tvrdšom Bronco v duchu modelu Raptor. Tiež sa bude držať sily V-6, ale sme si istí, že Hennessey bude mať na ňu pripravenú tiež konverziu V-8.