Automobily Novinky Ostatné Recenzie Zaujímavosti

AirCare je auto, ktoré skutočne lieta

Buďme úprimní, videli sme veľa konceptov lietajúcich áut, ktoré nikdy nevideli oblohu alebo ceste, či už boli príliš nebezpečné, škaredé alebo drahé, návrhy nikdy nemohli uniknúť maske, že budú lietajúcim autom alebo lietadlom na ceste. Muž menom Stefan Klein, ktorý má predchádzajúce skúsenosti v tejto disciplíne, však predložil veľmi sľubný dôkaz konceptu – s video dôkazom jeho letovej spôsobilosti. Kleinova tvorba, označovaná ako AirCare, sa snaží zefektívniť zážitok z lietajúceho auta a urobiť z neho realistickejšie nápad. Ako taký umožňuje vodičovi rýchly prechod z cestného do vzduchového režimu stlačením tlačidla – krídla možno automaticky vysunúť alebo uložiť, zatiaľ čo cestujúci zostávajú v kabíne.

Pri prechode z automobilu do lietadla sa výťah vzadu posunie ďalej dozadu, aby boli zabezpečené optimálne letové vlastnosti. Medzitým sú krídla uvoľnená zo skrytých oddielov, aby sa mohla pohybovať hore a cez trup do pokojovej polohy. Aj keď vozidlo vyzerá oveľa lepšie ako predchádzajúce pokusy, ktoré sme videli na lietajúcich autách, stále sa nedokáže maskovať na ceste. Iste, schopnosť skryť krídla pod líniou tela je obrovské víťazstvo, ale je ťažké ignorovať mohutnou náboj a vztlakovú krídlo vzadu. Unikli sme počiatkom konceptov, ktoré vyzerali ako Cessna s indikátormi, ale stále existuje spôsob, ako ísť v estetickom oddelení.

TIP: PZP

Na prvý pohľad to môže vyzerať ako recept na úspech, ale je toho viac než len na prvý pohľad. Jedným z nedostatkov konceptu lietajúceho auta je bezbožný výdavok na to, aby bolo stvorenie certifikované ako auto aj lietadlo. Vzhľadom na to, že vám AirCare pravdepodobne vráti pekný cent, bude zaujímavé sledovať, ako sa bude predávať. Bez ohľadu na to zostáva myšlienka letu schopného automobilu neuveriteľne vzrušujúce.