Automobily Novinky Tipy & rady Zaujímavosti

Pri príprave vášho auta na letnú sezónu nezabudnite na tieto úkony

Tradične sa na jeseň veľa hovorí o tom, ako pripraviť svoje auto na zimu. Čo však príprava na leto? Aj po zime je totižto potrebné sa o auto postarať a pripraviť ho na teplé obdobie roka. Možno ste už s takouto prípravou začali, ale nikdy nezaškodí si niekoľko úkonov pripomenúť, aby ste náhodou na niečo nezabudli. 

Po zime je potrebné auto dôkladne umyť 

Ak ste si mysleli, že začneme s prezúvaním pneumatík, tak ste neuhádli. Prezúvanie zatiaľ ani nespomenieme, keďže podľa predpovedí počasia ešte zima nepovedala úplne posledné slovo. A niektorí z vás sa určite chystajú ešte aj na hory na „last minute“ lyžovačky.

 Ak sa už na lyžovačku nechystáte, rozhodne nezaškodí dôkladne umyť vaše auto. Na karosérii, podvozku, či diskoch kolies máte určité zachytené čiastočky posypového materiálu, ktorý spôsobuje hrdzavenie týchto súčastí. Preto je potrebné sa ho zbaviť!

Ani interiér však netreba zanedbať. Vyčistite gumené rohože, prípadne ich aj vymeňte za „letné“ koberčeky ak ich takto striedate. Nezabudnite ani na kufor vášho auta. Aj vaničky do kufra to zvyknú počas zimy „schytávať“ od rôznych mokrých, či znečistených vecí. Okrem toho, že rohože a ostatné vyberateľné veci vytrasiete a vyčistíte, interiér vášho auta dôkladne povysávajte.

 Stierače aj klimatizácia by mali byť v absolútnom poriadku

Leto nie je len obdobím slnka a tepla, ale aj prudkých letných búrok a lejakov. Preto si skontrolujte lišty stieračov, ktoré môžu byť po zime poškodené. Počas spomínaných búrok rozhodne oceníte stierače fungujúce na 100%.

Stopercentnú funkčnosť budete počas leta zaručene vyžadovať aj od klimatizácie. Preto je práve začiatok jari vhodným obdobím na to, aby ste si ju dali skontrolovať a vyčistiť. Chcete mať predsa v aute príjemnú klímu aj keď udrú pravé letné horúčavy, no nie?

Mimochodom, k príjemnej klíme vo vnútri vášho auta môžu výrazne prispieť aj kvalitné deflektory. Ochránia vás pred prievanom aj dažďom, znížia mieru zahmlievania okien a podporia prirodzenú cirkuláciu vzduchu vo vnútri vozidla.

Zdroj obrázka:

Autor: Dirima / Shutterstock.com