Novinky Ostatné Tipy & rady Zaujímavosti

Podľa čoho si vybrať ideálne rukavice na motorku?

Ako sa odlišuje príprava na jazdu u motorkára a šoféra auta? Majiteľ auta jednoducho nasadne, naštartuje a ide. A čo motorkár? Ten to má o niečo zložitejšie. Motorkárov totižto nechráni karoséria a tak sa musia chrániť vhodnou výbavou.

O bezpečnosť sa nestará len prilba

Povinnosťou je prilba na motorku, napríklad z ponuky kvalitných prilieb Shark. Okrem kvalitnej prilby však nezaškodí investovať aj do kvalitného moto oblečenia, ktoré nielen výrazným spôsobom zvyšuje bezpečnosť pri jazde na motorke, ale pridáva aj na komforte.

Moto oblečenie však nie je len o motorkárskej bunde, či nohaviciach aj keď sú to určite najvýraznejšie prvky. Pri jazde na motorke oceníte aj kvalitnú motorkársku obuv a pre pohodlnejšie a istejšie ovládanie vašej motorky a taktiež pre bezpečnosť (konkrétne dlaní) aj odolné rukavice.

Rukavice prispôsobte ročnému obdobiu, ale aj vašej motorke

A práve na rukavice na motorku sa teraz pozrieme bližšie. Aj keď môžu pôsobiť ako zdanlivý detail, sú veľmi dôležitým bezpečnostným prvkom. Pri páde totižto podvedome „brzdíme“ rukami a tak si zrejme ani netreba predstavovať aké by to bolo, keby rukavice nemáme. To aké bezpečné by rukavice na motorku mali byť, samozrejme závisí od toho, akú máte motorku a aký je váš štýl jazdy. Iné nároky na bezpečnosť má jazda na skútri a iné jazda na športovej motorke.

Dôležité je aj ročné obdobie, na ktoré rukavice hľadáte. Chcete jazdiť len cez leto alebo aj počas zimy? V druhom prípade si môžete zaobstarať buď dva páry rukavíc (na leto a na zimu), alebo si zvoliť vhodné celoročné rukavice.

Vždy však príde vhod ak rukavice nepremoknú v prípade, že vás počas jazdy zastihne neočakávaná prehánka. Zároveň by však mali byť dostatočne priedušné, aby sa váš komfort neznižoval ani počas dlhých jázd.

Zdroj obrázka:

Autor: diametrix / Shutterstock.com