Novinky Ostatné Tipy & rady

Motorkári, ste pripravení na chladnejšie počasie?

Koniec leta a s ním spojené ochladenie neovplyvní len tých, ktorí radi trávia voľný čas pri jazerách, či iných vodných plochách, ale aj motorkárov. Tí, čo milujú vodu, môžu zamieriť do aquaparkov a motorkári? Môžu jazdiť pokiaľ cesty nezapadnú snehom, len sa potrebujú teplejšie obliecť.

V dobrom moto oblečení sa musíte cítiť príjemne za akýchkoľvek podmienok

Výber dobrého oblečenia na motorku je vždy tak trochu veda. Na motorke to totižto nie je ako v aute. Počas letných horúčav, keď sa vonku potíte aj v tielku, si pri jazde autom môžete byť istý, že po nastúpení doň vás bude čakať ešte väčšie peklo. Až pokiaľ „nerozbehnete“ klimatizáciu, vďaka ktorej si teplotu nastavíte podľa svojej chuti.

Na motorke je situácia komplikovanejšia. Keď stojíte, tak sa potíte, ale pri rýchlej jazde vás kvalitne „vyfúka“. Nehovoriac o tom, že pri jazde na motorke vás nechráni karoséria a rôzne bezpečnostné prvky ako v aute a tak významným bezpečnostným prvkom je práve vaše oblečenie.

Rátajte nielen s chladom, ale aj s častejšími dažďami

Nemyslíme tým len kvalitnú prilbu na motorku, ktorá je samozrejme základ. Mali by ste byť od hlavy po päty chránení tak veľmi ako sa len dá. Chladnejšie počasie má však jednu výhodu. Už nemusíte hľadať ideálny kompromis medzi tým, aby vám počas zastávok na občerstvenie, či obdivovanie okolia nebolo horúco a zároveň tým, aby vás počas jazdy neofúklo.

S blížiacou sa a potom aj čím ďalej pokročilejšou jeseňou budete potrebovať, aby ste sa zahriali, či už počas jazdy, alebo počas státia. Zároveň je tu riziko častejších dažďových prehánok. To znamená obliecť si bundu a nohavice, ktoré vás nielen ochránia pred chladom, ale zároveň majú vodeodolnú vrstvu, ktorá vás udrží v suchu aj v prípade, že vás počas jazdy zastihne nečakaný dážď.

Zdroj obrázka: 

Autor: Pra Chid / Shutterstock.com