Novinky Tipy & rady Zaujímavosti

Drevený nábytok obľúbený aj v roku 2023

Nábytok z masívu je už roky obľúbenou voľbou do väčšiny domácností. Vyrába sa z kvalitných drevín, ktoré sú výnimočné pre mnoho vlastností. Drevený nábytok patrí medzi najvyhľadávanejšie pri zariaďovaní interiéru.

Uvažujete nad kúpou nového nábytku a neviete sa rozhodnúť aký vybrať? Sortiment nábytku je veľmi široký, no dnes rozhoduje najmä kvalita. Nábytok z masívu preto patrí medzi kvalitné a trvácne. Čím je výnimočný?

Odolnosť

Masívny nábytok je veľmi odolný. Vďaka drevu, z ktorého sa vyrába, patrí medzi najodolnejšie vôbec. Najčastejšie drevo, ktoré sa pri výrobe používa je buk, dub a borovica. Bukové drevo je mimoriadne odolné voči poškodeniu, tvrdé a pevné. Dubové drevo taktiež patrí medzi tvrdé a pevné dreviny. Borovica sa výborne opracováva a je obľúbenou pri výrobe detského nábytku. Drevený nábytok dokáže dobre udržiavaný vydržať mnoho rokov.

Jedinečnosť

Žiadne dva kusy dreva nie sú rovnaké. Vďaka tomu viete, že doma nikdy nebudete mať rovnaký kus nábytku ako váš sused. Každý kus dreva má jedinečný charakter, kresbu a štruktúru, ktorá nábytku dodáva originálnosť a jedinečnosť. Nábytok z masívneho dreva je výbornou voľnou do klasických aj moderných interiérov.

Nadčasovosť

Obávate sa toho, že vás nábytok po rokoch omrzí? Masívny nábytok je nadčasový a vhodný do interiéru zariadeného v rôznom štýle. Či už zariaďujete obývačku, spálňu, alebo detskú izbu. Aj keď sa po rokoch rozhodnete pre nový štýl interiéru, nemusíte sa báť že by vás nábytok omrzel.

Ľahko udržateľný

Nábytok z masívu sa na prvý pohľad zdá náročný na údržbu, no vôbec to tak nie je. Patrí medzi ľahko udržateľný nábytok. Na jeho vyčistenie postačí mäkká handrička. Pre dodanie lesku stačí použiť vosk, lak alebo olej určený na drevo. Škrabance sa dajú ľahko prebrúsiť.

Tip na článok: Ako sa starať o drevený nábytok?

Čo je masív?

Masív sa dá rozpoznať podľa jednoduchého znaku – ide o rezivo, ktoré bolo vyfrézované priamo zo stromov. Ide o nábytok vyrobený priamo z kusov dreva, v niektorých prípadoch ide aj o lepené dosky. Takýto nábytok neobsahuje žiadne iné materiály. Nábytok z masívu je nadčasovým, originálnym a jedinečným do každého interiéru.