Novinky Ostatné Tipy & rady Zaujímavosti

Ako ušetriť za servis auta? Dá sa to pri kúpe náhradných dielov

Pri kúpe automobilu je nutné okrem veľkého komfortu a iných výhod počítať aj s rôznymi investíciami. A nemyslíme tým len tie najpravidelnejšie, čiže palivo, poistenie a podobne, ale s vekom a najazdenými kilometrami budú pribúdať aj nutné investície do náhradných dielov.

Neoriginálne diely sú lacnejšie a nemusia byť nekvalitnejšie

Každý majiteľ auta sa raz dostane do situácie, keď bude pri výmene nejakých súčiastok rozmýšľať, koľko sa mu ešte do jeho staršieho auta oplatí investovať. Obzvlášť ak kupujete originálne diely, ich cena nebýva najnižšia bez ohľadu na to, či ide o originálne Škoda autodiely, alebo o originálne autodiely online na auto inej značky.

Našťastie existuje množstvo výrobcov, ktorí vyrábajú náhradné diely pre autá rôznych značiek. Spravidla sú výrazne lacnejšie, než originálne diely, čo však automaticky neznamená horšiu kvalitu. I keď je pravda, že aj medzi neoriginálnymi dielmi sú podstatné cenové rozdiely, takže ich kvalita sa rôzni, ale ak kupujete náhradné diely overených výrobcov, získate najlepší pomer medzi kvalitou a cenou.

Správnosť kupovaných dielov je dobré si overiť

Kúpa neoriginálnych tlmičov, či iných náhradných dielov je tak zaručený spôsob ako pri nutných investíciach do svojho auta ušetriť a to bez toho (za podmienky výberu kvalitného výrobcu), aby ste „kompromitovali“ kvalitu dielov vo vašom aute. Samozrejme, je tu ešte nutnosť vedieť nájsť správne diely.

Každý e-shop s náhradnými dielmi ponúka štandardné vyhľadávanie podľa značky, modelu, roku výroby a motorizácie auta. Nejde však o metódu hľadania náhradných dielov, ktorá by bola v každej situácii stopercentná.

Ak chcete mať istotu, že objednáte správne diely, môžete pri objednávke poslať e-shopu VIN číslo vášho vozidla. Budú tak môcť aj takýmto spôsobom overiť, či vami zvolený diel je naozaj určený pre vaše auto.

Zdroj obrázka:

Autor: Billion Photos / Shutterstock.com