Automobily Novinky Tipy & rady Zaujímavosti

Ako odhlučniť kapotu auta? Toto sú naše odporúčania!

Hluk, ktorý pochádza z kapoty auta môže byť skutočne veľmi rušivý. Predovšetkým pokiaľ idete na diaľnici alebo pri nižších rýchlostiach. V prípade, že chcete zlepšiť kvalitu vašej jazdy a zmierniť vďaka tomu aj hluk pochádzajúci z kapoty vášho auta, môžete vyskúšať niekoľko techník, ktoré slúžia na kvalitné odhlučnenie.

Našťastie, v súčasnej dobe existuje hneď niekoľko overených techník, ktoré sú určené na odhlučnenie kapoty a zmiernenie hluku v aute. Napríklad, skvelým riešením je inštalácia zvukovej izolácie. Ide o veľmi efektívnu metódu, ktorá vám zabezpečí dokonalé odhlučnenie kapoty. Častokrát sa používa aj akustická pěna, ktorá je veľmi efektívna v rámci odhlučnenia auta. Dokáže totiž do vysokej miery eliminovať hluk, čo vám zabezpečí veľmi kvalitnú a efektívnu jazdu.

Použite kapotové tlmiče

V súčasnej dobe si viete zaobstarať aj kapotové tlmiče, ktoré sa umiestňujú na vnútornú stranu auta a pôsobia tak ako veľmi efektívna zvuková izolácia. Materiály, ktoré sa používajú na kapotové tlmiče sú vo väčšine prípadov vyrobené z materiálov, ako je vlna alebo pena. Takéto materiály totiž dokážu absorbovať do vysokej miery zvuky, pričom sa inštalujú na vnútornú stranu auta, aby dokázali ešte lepšie absorbovať zvuky prichádzajúce z motora. Častokrát sa používa aj akustický molitán, ktorý vyniká mnohými benefitmi. V rámci takýchto materiálov je jeden z najefektívnejších.

Upravte výfukový systém

Ak sa chcete vyhnúť nadmernému hluku v aute počas jazdy, určite popremýšľajte nad úpravou výfukového systému. Najmä v prípadoch, že vlastníte starší automobil. Môže byť totiž zodpovedný za väčšinu hluku vo vašom aute, ktorý pochádza z kapoty auta. Práve úprava výfukového systému vám môže do vysokej miery zlepšiť odhlučnenie kapoty, čo rozhodne radi oceníte.