Novinky Ostatné Tuning Zaujímavosti

Aké je to riadiť najväčšia motorku na svete? najväčšia Viz také veľký

Zoznámte sa s motocyklom Tower Trike, ktorý jazdí na naftu. Čo je to motocykel? Znie to ako otázka, ktorá je prinajlepšom nečestná, ale po zhliadnutí tohto videa sa môžete aj tak pýtať. Ukazuje sa, že právne definície a oficiálne štandardy a klasifikácia sa líši podľa štátu – a mimo USA, tiež podľa krajín.

Podľa Národnej správy bezpečnosti cestnej premávky (NHTSA) “Motocykel je definovaný ako motorové vozidlo s hnacou silou, ktoré má sedadlo alebo sedlo pre použitie jazdca a je navrhnuté tak, aby sa pohybovalo na maximálne troch kolesách v kontakte so zemou.” Preto sa Tower Trike , ktorú v tomto videu vidíte, v skutočnosti kvalifikuje ako motocykel.

V jednom okamihu staviteľ Tower Trike zmieňuje hmotnostný limit 11 000 libier pre motocykle, ktorý niekde našiel, a nie je jasné, odkiaľ toto číslo pochádza. To však nie je veľké prekvapenie, pretože štandardy klasifikácie vozidiel sa od štátu k štátu tak líšia – a kto vie, možno ten chlap chcel len rozprávať šikovný príbeh.

V každom prípade, keď SRK Cycles opisuje toto kolo ako to, čo sa stane, keď má náves a motocykel dieťa, nemýli sa. Výsledný monštrum váži necelých 11 000 libier a je poháňaný enormným dvojtaktným dieselovým motorom Detroit. Je to legálne na ceste, so zrkadlami, svetlomety, smerovkami – a tiež s bezpečnostnými pásmi, pretože sedíte na sedadle, ktoré nájdete vo veľkom vybavenia. Plyn a brzda sú ovládané pedálom na pravej strane podlahovej dosky, a ak máte dostatočne veľkú nohu, môžete sa dokonca presúvať od päty k päte.

Na zadnej strane je tiež kovový kríž s hmotnosťou presahujúcou 200 libier, ktorý podľa staviteľa veže nie je len voľbou dizajnu; To tiež funguje ako ochranný oblúk svojho druhu na tejto Trike má jazdca a spolujazdca. Vzhľadom k tomu, že valcovanie tejto veci by muselo byť úplne desivé, dúfajme, že nikto túto funkciu v dohľadnej dobe neotestujete.