Automobily Novinky Ostatné Recenzie Zaujímavosti

AC Cars vytvorí elektrickú repliku pretekárskeho vozidla Cobra z Le Mans roku 1963

Britská firma AC Cars vytvorila športové auto, ktoré tvorilo základ pre pôvodný model Shelby Cobra, a teraz je AC jednou z mnohých firiem v rozvíjajúcom sa odbore replík Cobry. Vo štvrtok spoločnosť AC oznámila novú dávku replík inšpirovaných svojimi pretekárskymi vozidlami Cobra 24 hodín Le Mans z roku 1963, ale so športovými modernými elektrickými pohonnými jednotkami.

AC už vyrába obmedzenú sériu športových vozidiel Cobra Series 1 Electric, ale replika AC Cobra Le Mans Electric bude mať oveľa viac energie. Jeho jediný elektromotor produkuje výkon 617 koní a krútiaci moment 738 libier v porovnaní s 308 koňmi a 368 lb-ft u radu 1 Electric. Tu odhaduje spoločnosť zrýchlenie z nuly na 100km / h za 4,2 sekundy. Akumulátor s výkonom 54 kWh poskytne podľa AC dojazd až 120 míľ, čo bude pravdepodobne merané v rámci európskeho testovacieho cyklu WLTP.

Rovnako ako pôvodné pretekárske vozidlá budú mať repliky Le Mans ručne tvarovanú hliníkovú karosériu s odnímateľnými pevnými doskami. Budú nosiť uniformy pripomínajúce dva továrenské pretekárske vozidlá z roku 1963 – registračné čísla 39 PH a 645 CGT. AC plánuje postaviť 12 replík Le Mans, šesť pre každý z dvoch pretekárskych vozidiel z roku 1963. V Spojenom kráľovstve majú cenu 776 523 USD na základe aktuálnych výmenných kurzov, ale AC nehovorila o dostupnosti v USA.

AC nepovedal, kedy budú vozidlá k dispozícii, ale nazval ich rekreáciu pre rok 2021, takže očakávajte dodanie v budúcom roku. K vyletenia hodnoty pôvodných Cober vytvorila živnú pôdu pre repliky. AC pridáva Aachen (spolu s Shelby American) jedným z pôvodných výrobcov Cobra a plánuje vydať sériové čísla pre svoje repliky v poradí s Cobras zo 60. rokov. Okrem elektrických modelov ponúka AC repliky Cobra s 2,3litrovými turbodúchadlami Ford 4 a motory General Motors LSA 6,2 litrov V-8.