Automobily Novinky Recenzie Zaujímavosti

Nový Bugatti Bolide ohromí výkonom 1825 koní

Nový Bugatti Bolide váži len 1240 kg a dokáže za 20 sekúnd zrýchliť z 0 na 500 km / h. Bolide je unikátny automobil, ktorý svojimi parametrami hravo prebije svojich súperov. Nejedná sa o žiadny cestné vozidlo, ale o závodný špeciál. Ak ste si doteraz mysleli, že model Chiron bol tým najlepším, čo automobilka Bugatti kedy dokázala, ste na omyle. Ešte predvedie mnoho špičkových strojov, ktoré ho pravdepodobne prekonajú. Tento automobil využíva prvky spomínaného modelu Chiron, vrátane motora W16.

Bugatti vykonalo radikálne zmeny výkonu a hmotnosti, čo umožnilo tieto šialené výkony. 8,0 litrový motor W16 získaný z Chiron dostal štyri nové turbodúchadlá a vymenil mezichladění voda-vzduch za mezichladění vzduch-vzduch, aby udržal nízke teploty nasávanie a zaistil vysoký výkon za podmienok na trati. Sila sa vyšplhá z 1 479 koní štandardného Chiron a 1 578 koní z rekordného Super Sport 300 na masívnych 1 825 koní, podporených krútiacim momentom 1 850 Nm. Bolide je tak neuveriteľne rýchly aj preto, že je o 30% ľahší ako Chiron, jeho karoséria je prevažne z karbónu.

Vozidlo vyzerá veľmi úchvatne, aj keď je určený pre pretekanie a je tak rýchly, že je to ako sledovať delovú guľu pri lete. Vozidlo je predovšetkým skvelou ukážkou toho, čo všetko automobilka dokáže a zakaždým, keď si myslíme, že dosiahla svoje maximálnych možností, tak nás prekvapí novým a výkonnejším strojom.