Cestovanie Novinky

Šesť dôvodov, prečo s návštevou Chorvátska nečakať až do leta

Dovolenky v zahraničí sa nám väčšinou spájajú s letom. Ale to neznamená, že v zime musíte sedieť doma! Veď mnohé (typicky letné) destinácie majú aj v zime svoje čaro. Len ho treba objaviť.

Jedinečné vianočné trhy, zimný festival a minimum turistov

Medzi takéto destinácie patrí aj mnohými milované Chorvátsko. Ak sa neviete dočkať tradičnej letnej dovolenky v Chorvátsku, čo takto sadnúť do auta (alebo do lietadla) aj v zime a navštíviť Chorvátsko aj počas nej? Dobrých dôvodov je viacero.

Obľubujete vianočné trhy? Ak áno, tak predpokladáme, že si ich užívate vo svojom meste, prípadne navštívite niektoré z našich krajských miest alebo maximálne Viedeň. Ale zažili ste už vianočné trhy v Chorvátsku? Za nás odporúčame najmä trhy v Záhrebe, či Rijeke.

Ak by vám nevadilo ísť až do Dubrovníka, tak vedzte, že v priebehu decembra a v úvode januára sa tu konáva tradičný zimný festival, ktorý je oslavou bohatej histórie a kultúry mesta. Môžete sa tu tešiť na tradičnú ľudovú hudbu a tance, trhy a aj výstavy pod holým nebom.

A čo takto navštíviť Plitvické jazerá? Samozrejme, tie sú nádherné aj v lete, ale v zime majú svoje osobité čaro. A hlavne, vychutnáte si ich bez množstva turistov, ktorí ich navštevujú počas hlavnej dovolenkovej sezóny.

Lyžovačka a chorvátska kuchyňa

Aj tí, čo radi počas letnej dovolenky spoznávajú historické mestá a ich pamiatky, by mali skúsiť navštíviť (aj) Chorvátsko v zime. Platí to, čo sme už spomenuli pri Plitvických jazerách: užijete si ich bez davov turistov.

Máte pravdu, hovoríme o zime a ešte sme nespomenuli lyžovanie. Veď aj v Chorvátsku sa lyžuje. A náramne dobre! Nájdete tu veľa skvelých a jedinečných miest, kde si užijú úžasnú lyžovačku začiatočníci aj skúsení lyžiari.

A posledný dôvod? No predsa chorvátska kuchyňa! Veď prečo čakať na svoje obľúbené chorvátske špeciality do leta? Morské plody, mäso a tiež pochúťky pre vegetariánov a vegánov na vás predsa čakajú aj v zime.

Zdroj obrázka:

Autor: Nino Pavisic / Stock.adobe.com