Automobily Cestovanie Novinky Ostatné Recenzie

Recenzia nového Land Rover Discovery Šport PHEV 2020

Plug-in hybrid Land Rover Discovery Šport P300 sľubuje 135mpg a elektrický dojazd 38 mil. Dokáže to splniť? Prechod na plug-in elektrifikáciu prináša najlacnejšiemu rodinnému SUV Land Roveru kompromis alebo dva. Budete ho musieť prijať iba ako päťmiestny automobil a je dodávaný s celkom statnú cenou, ktorá môže odradiť súkromné ​​kupujúci.

Ale pre výber firemných automobilov nemožno ignorovať značné úspory, jedná sa o veľmi praktické vozidlo, ktoré sa dobre ovláda a zrazu je cenovo dostupnejšie. Mierne hybridný pohon pomohol rodinnému SUV dosiahnuť potrebný zvýšenie efektivity – teraz však existuje možnosť hybridná verzia s možnosťou pripojenia, ktorá by sa mohla ideálne hodiť pre každodenné dochádzanie a jazdu do školy. Discovery Šport P300 zdieľa svoje základné hnacie ústrojenstvo s novo predstaveným modelom Evoque P300. To znamená 1,5-litrový zážihový trojvalcový motor poháňajúci predné kolesá a elektromotor s výkonom 107 koní na zadnej náprave, ktorý v prípade potreby poskytuje pohon všetkých kolies. K dispozícii je tiež 15kWh batérie – dosť na to, aby auto mohlo cestovať až 38 míľ len na elektrický pohon.

Prijatie čiastočne elektrického hnacieho ústrojenstva nemá vplyv na povesť pohonu všetkých kolies Disco Šport; elektromotor na zadnej náprave je vždy v pohotovostnom režime pre klzké podmienky a off-road, aj keď je oficiálny kapacita batérie nulová. Odstraňuje možnosť príležitostných sedadiel tretieho radu Disco Šport, bohužiaľ – ale batožinový priestor za druhým radom je stále kavernózna, a to 963 litrov.

TIP: jednoduchý cestovný príkaz

Ak vás zaujíma, či môže mať trojvalcový hnacie ústrojenstvo s motorom dostatok sily, aby zvládol taký model zameraný na praktickosť, nemusíte si robiť starosti. Okamžitý krútiaci moment elektromotora umožňuje modelu Disco Šport kĺzať po meste bez veľkej námahy. Schopnosť prejsť z nulovej na 80% kapacitu batérie za menej ako 90 minút aj na domácom wallboxu s výkonom 7 kW je naozaj skvelá.