Automobily Novinky Tipy & rady Zaujímavosti

Nová KIA EV6 je skutočne pozoruhodný elektromobil: Čím zaujme?

Svet elektromobilov sa veľmi rýchlo vyvíja. Skvelým príkladom, kam až pokrok dospel, je napríklad nová KIA EV6. Tá prináša jedinečné technológie a riešenia, ktoré z nej robia skutočne pozoruhodné vozidlo! Čo by ste o nej mali vedieť?

Hneď prvou doménou vozidla KIA EV6 je jeho výnimočný dizajn. Ten na prvý pohľad vyzerá ako koncept z autosalónu, ide však o produkčné auto! Unikátny vzhľad púta pozornosť jednoducho všade. Uhladené línie karosérie zabezpečujú aj nízky odpor vzduchu, vďaka čomu dokáže auto dosahovať nízku spotrebu elektrickej energie pri vysokých rýchlostiach, napríklad na diaľnici. Aj vďaka tomu poskytuje fantastický dojazd.

Super-rýchle nabíjanie

Benefitom je skutočnosť, že KIA EV6 podporuje maximálny nabíjací výkon až na úrovni 240 kW. Ten je možné dosiahnuť na výkonných rýchlonabíjačkách, ktoré sa nachádzajú v niektorých obchodných centrách a pri diaľniciach. Vďaka tomuto výkonu sa dokáže z 10 na 80 % nabiť už za 18 minút, čo je hodnota, ktorú dosahuje len máloktorý konkurent!

Dojazd viac ako 510 km

Vďaka nízkej spotrebe elektrickej energie a vysokej efektivite elektrického systému dokáže KIA EV6 na jedno nabitie prejsť aj viac ako 510 km. Samozrejme, najúspornejšia je v meste. Svojou spotrebou vás však rozhodne nesklame ani na diaľniciach. Pri dlhých presunoch vás nebude otravovať krátkym dojazdom, bez problémov tak na nej môžete absolvovať aj cestu na dovolenku.

Praktickosť na prvom mieste

KIA EV6 je nielen mimoriadne výkonná, rýchla a úsporná, ale aj praktická! Má rovno 2 batožinové priestory – jeden veľký vzadu a druhý menší vpredu. Vďaka dlhému rázvoru poskytuje aj veľa priestoru pre pasažierov sediacich na zadných sedadlách. Na palube vás rozmazná dokonalým komfortom a mnohými super-modernými asistenčnými systémami. Viac o elektrickej Kii EV6 sa dozviete tu: https://autobecchi.sk/kia/kia-ev6/