Automobily Novinky Tipy & rady

Leto síce ešte len končí, ale čo sa vášho auta týka, myslite už na zimu

Nechceme už na prelome augusta a septembra strašiť zimou, ale čo sa týka prípravy vášho auta na zimnú sezónu, myslieť na to nie je nikdy príliš skoro. Sú totižto záležitosti, ktoré nevyriešite zo dňa na deň a je dobré si na ne popri ostatných povinnostiach nájsť čas.

Stíhate minúť letnú zmes do ostrekovačov?

Tak napríklad nemrznúca zmes do ostrekovačov. Nie, nemusíte ju ešte bežať kúpiť, ale rozhodne si začiatok jej používania nenechávajte na poslednú chvíľu. Mrazy môžu prísť nečakane a je dobre byť pripravený predom ako potom riešiť zamrznutú letnú zmes v hadičkách. Preto už na jeseň pri každom dopĺňaní letnej zmesi myslite nato, či ju ešte stihnete minúť predtým ako začne mrznúť

Interiéru vášho auta však môžete pomôcť už teraz, keď začína byť počasie čoraz sychravejšie a pravidelne do svojho auta nastupujete s mokrými topánkami. Aby ste si neničili vaše dizajnové textilné koberčeky, nahraďte ich počas jesene a zimy gumenými rohožami do auta. Tým voda a vlhko nevadí a aj ich údržba je podstatne jednoduchšia.

Chráňte interiér svojho auta pred vodou a svoje zdravie tým, že dostatočne skoro prezujete

Nemenej praktickou je aj gumová vanička do kufra. Áno, kufor vaše topánky nezmáčajú, ale možno si tam budete chcieť odložiť napríklad mokrý dáždnik. A určite bude lepšie ak odtečie na gumovú vaničku, ktorá bude mať naviac vyvýšené okraje, aby z nej nič nevytieklo ako by vám mal dáždnik zamokriť pôvodný interiérový koberec. Takáto vanička je však užitočná aj počas celého roka ak pravidelne prenášate v kufri niečo tekuté, čo by sa mohlo vyliať.

A v neposlednom rade tu máme „obľúbenú“ činnosť mnohých Slovákov, prezúvanie na zimné pneumatiky. To si naozaj nenechávajte na poslednú chvíľu. Môže vás totižto (rovnako ako pravidelne cestárov) prekvapiť sneh a mráz, čo je v kombinácii s letnými pneumatikami životu nebezpečná kombinácia. A keďže takýchto hazardérov, ktorí sa objednávajú na prezutie až keď napadne prvý sneh, je bohužiaľ mnoho, môže sa stať, že v servise vám dajú termín až o niekoľko dní. A chcete niekoľko dní riskovať svoje zdravie a život?

Zdroj obrázka:

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com