Automobily Cestovanie Novinky Recenzie

Daon Ravy je veľmi roztomilý vozidlo s mnohými funkciami

Obytné automobily, cestovné prívesy a obytné vozidlá prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, aj keď menšie rozmery často prichádzajú s kompromisy. Ale nie vždy. Juhokórejský upfitter Daon TNT toho veľa zabalil do svojho najnovšieho karavanu, ktorý je založený na dráhe Kia Ray veľkosti uhryznutie. Je to menšie duše, aj keď rovnako hranatá, súrodenecká a konverzie karavanu poskytuje veľa funkcií, ktoré by ste očakávali v niečom väčšom. Jednoduchý spánok v malej stope Raya by bol dosť pôsobivý, aj keď Ravy ponúka oveľa viac. Áno, inštalácia postele pre dve osoby v kabíne vyžaduje sklopenia predných sedadiel, ale Daon dokázal vybaviť tiež vysúvací kuchyňu. Je vybavený sporákom s jedným horákom a umývadlom. To je pôsobivé pre vozidlo, ktoré je takmer o nohu kratšiu ako Mini Cooper. Daon zvýšil priestrannosť karavanu pomocou vyskakovacie strechy, aj keď sa môže zdvojnásobiť ako prístelok a spať až s dvoma ďalšími ľuďmi, čo z Ravy robí spánok pre tri alebo štyri osoby.

Ravy je vybavený tak dobre vybavenými funkciami, že je vybavený veliteľským centrom. Balí sa 100 Ah voľnočasová batérie, ktorá napája nabíjacej zásuvky – 220 V, 12 V a USB. Táborníci môžu tiež pre väčšie pohodlie odvádzať teplo z ohrievača tábora. Miesta na sedenie sú obmedzené, aj keď zvislá predné sedadlá vytvárajú z postele čiastočnú pohovku, chýba jej vhodný jedálenský stôl.

Daon odviedol pozoruhodnú prácu, ktorá sa veľa hodila do jeho Ravy, aj keď jeho dizajn priniesol určité obete. Chýba mu sprchu, kúpeľňu a chladničku, čo je vzhľadom k malej veľkosti karavanu pochopiteľné. Skladovanie je tiež obmedzené, a preto je prijímanie a skladovanie potravín výzvou. Je smutné, že si na našom ďalšom výlete nebudeme môcť vyskúšať tento malý karavan. Daon Ravy je k dispozícii iba v Kórei.