Automobily Novinky Zaujímavosti

Ako si nájsť to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie?

Každý majiteľ motorového vozidla má niekoľko povinností. Jednou z nich je mať platné povinné zmluvné poistenie (PZP). Rozhodne si však treba uvedomiť, že PZP je tu v prvom rade na to, aby chránilo vodiča.

Povinnosť, ktorá má veľký význam

Pri jazde bez platného PZP poistenia totiž nie je najväčším rizikom pokuta, ktorá je, mimochodom, celkom „mastná“, keďže prevyšuje sumu 3 000 €. Oveľa horšie následky (minimálne po finančnej stránke) by malo spôsobenie nehody bez platného povinného zmluvného poistenia. V takom prípade sú totiž všetky náklady na úhradu spôsobených škôd (na majetku aj na zdraví) prenášané na vodiča. A zrejme netreba prízvukovať, že to ľahko môže byť suma oveľa vyššia ako suma pokuty.

O dôležitosti a zmysle PZP už teda zrejme nepochybuje nikto. Dobrou správou však je, že PZP ponúka množstvo poisťovní, vďaka čomu je na trhu konkurenčný boj. A z každého konkurenčného boja profituje predsa zákazník, keďže si môže vyberať z viacerých ponúk, ktoré sa líšia cenou aj podmienkami. Len keby to porovnávanie ponúk jednotlivých poisťovní nebolo také zdĺhavé. Moment, veď ani nemusí byť.

Jednoduchší a rýchlejší spôsob neexistuje

Ak si chcete čo najjednoduchšie a hlavne najrýchlejšie nájsť PZP, ktoré vám bude najviac vyhovovať, najlepším spôsobom, ako to docieliť, je využiť šikovnú PZP kalkulačku. Ako funguje?

Princíp je podobný ako keď si chcete zistiť cenu povinného zmluvného poistenia na webe akejkoľvek poisťovne. Stačí zadať pár údajov, ktoré sú potrebné pre výpočet. Obrovskou výhodou PZP kalkulačky však je, že vám hneď ukáže ponuky všetkých poisťovní. Nečaká vás tak žiadne opakované zadávanie údajov.

Tieto ponuky budú naviac zoradené od najlacnejšej, takže hneď budete vedieť, ktorá poisťovňa vám dokáže ponúknuť najlacnejšie PZP. Samozrejme, budete si môcť porovnať aj podmienky jednotlivých ponúk a prípadne sa rozhodnúť aj podľa iných kritérií. A bonus na záver? Rovnako rýchlo a jednoducho ako si vhodné PZP nájdete, si ho cez PZP kalkulačku môžete aj uzavrieť.

Zdroj obrázka:

Autor: tang90246 / Stock.adobe.com