Novinky Tipy & rady

Ako si dopriať aj vo svojom aute športový pocit z jazdy?

Každý automobilový nadšenec by určite nepohrdol možnosťou vlastniť výkonné športové auto. Ak je to pre vás nedosiahnuteľný cieľ alebo skrátka potrebujete vlastniť praktickejšie auto a nie nejaký dvojmiestny trhač asfaltu s batožinovým priestorom vhodným maximálne pre kabelku vašej polovičky, môžete si preniesť trochu pocitu z jazdy v športovom aute do ľubovolného vozidla.

Usaďte sa ako v športovom aute

 Jedným zo spôsobov, ako to docieliť, je dopriať si pocit zo sedenia podobný tomu v športovom aute. To docielite jednoduchým spôsobom. Stačí vymeniť sériové sedačky vo vašom aute za kvalitné športové sedačky.

Máte na výber nielen rôzne značky, ale každý výrobca ponúka športové sedačky z rôznych materiálov kostry a poťahu a v niekoľkých farbách, čím výrazne oživíte interiér vášho auta. Nie je to však len o športovom vzhľade. Získate tak lepšie držanie tela v zákrutách a možnosť použiť viacbodové bezpečnostné pásy, čo pochopiteľne zvýši vašu bezpečnosť v prípade nehody.

Maximálna odozva volantu

Keď už ste sa pohodlne usadili do športovej sedačky, čo takto zároveň chytiť do rúk športový volant? Takéto volanty sú navrhnuté tak, aby ste ako vodič dostávali od svojho auta maximálnu odozvu.

Samozrejmosťou je, že športové volanty majú v porovnaní so sériovými kompaktnejší dizajn, lepšie materiály a spracovanie. Nevýhodou však je, že pri montáži športového volantu dôjde k odstráneniu airbagu, čím sa zníži bezpečnosť pri nehode.

Ak ste zvážili všetky pre a proti a rozhodli ste sa vymeniť sériový volant vo vašom aute za športový, budete si mať z čoho vyberať. V ponuke je totižto množstvo priemerov, odsadení a druhov povrchu.

Konštrukcie športových volantov bývajú zväčša kovové alebo karbónové, 2-ramenné a 3-ramenné. Ani pri obručiach nie ste obmedzený na jeden druh. Spomeňme napríklad materiály ako semiš, koža, drevo, či polyuretán. Každý má svoje výhody a tak si môžete zvoliť taký, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Zdroj obrázka:

Autor: BigTunaOnline / Shutterstock.com