Novinky Tipy & rady Zaujímavosti

Zdražovaniu pohonných látok sa už nevyhneme, čo tak investovať do drahých kovov a kúpiť si vlastné zlato?

Ceny benzínu a nafty stúpajú smerom nahor a nádej na zmenu je mizivá. Investícia do vozidiel sa vymyká spod kontroly, možno nás zachránia ešte rakety letiace do vesmíru. Pri návrate späť na Zem ale zistíme, že existujú reálne možnosti, ktoré sa vyplatia.

Zlato bolo už od nepamäti majetkom tých najbohatších – panovníkov či vyššie postavených obyvateľov. Neskôr zriadená štátna pokladnica taktiež zahŕňala zlato, ktoré malo patriť všetkým. Ako je to dnes? Investičné zlato je stále dostupnejšie pre všetkých. Práve v dnešnej dobe, kedy ceny stúpajú nahor a naše úspory strácajú na hodnote, konečne sa v ľuďoch ukázal záujem vlastniť zlaté mince.

Hodnota bankoviek upadá

V porovnaní s peniazmi, je zlato obrovskou stabilitou. Rastúcou infláciou strácajú peniaze na svojej hodnote, mena môže kedykoľvek padnúť. To sa zlatu stať nemôže. Zlato a striebro sú fyzicky dostupné a je len na vás, čo si zvolíte.

Investícia, ktorá sa vám vyplatí

Investovať môžete prakticky do čohokoľvek, ale musíte prísť na to, čo sa vám skutočne oplatí. Prečo je investícia do zlatých mincí práve tá najvýhodnejšia? Kúpa zlata je oslobodená od povinnosti zaplatenia dane. Na kúpu striebra sa platenie DPH síce vzťahuje, no ani to vás nemusí odradiť od zaobstarania sa kvalitných kúskov, ktoré nič nenahradí

Nákup rýchlo a moderne

Za zlatými mincami sa už nemusíte nikde ponáhľať a hľadať či kopať poklady za domom na záhrade. Sieť internetových obchodov vám ponúka nákup zlatých mincí pohodlne z vášho domova. Stačí si jednoducho vybrať z tých, ktoré vás oslovia a objednať. Zlaté mince vo vašom trezore budú pre vás istotou, ktorú vám bankové účty nedokážu zaručiť, rovnako ani iné investičné sporenia. Fyzické vlastníctvo zlata je dnes nenahraditeľné.